MENU

Ak sa chcete stať členom nášho obchodného tímu alebo profesionálnym realitným maklérom, príďte sa o tom s nami porozprávať alebo nám zašlite životopis spolu s motivačným listom na info@lt-eugroup.sk.

Kariéra

Kariéra makléra – príjmy ako na hojdačke?

Láka vás profesia realitného makléra, ale neviete koľko v skutočnosti zarobíte? Rozlúsknime to hneď na začiatku. V niektorých inzerátoch na pozície realitných maklérov sa uvádza príjem v tisíckach eur a verte, je to naozaj možné a skutočne to prevyšuje priemerné slovenské platy.

Má to však aj háčik, môžu prísť „suché“ mesiace, počas ktorých nepredáte nič a vaše príjmy budú počas roka kolísať. Väčšinou to však trvá iba niekoľko mesiacov, kým sa dostanete do pozície skutočného realitného profesionála, ktorý sa už na základe skúseností a referencií posúva stále ďalej.
Profesionalita je nutnosťou

V realitnom obchode je profesionalita makléra nutnosťou. Nielen preto, že sa nemusí obávať o svoj príjem a vyhýba sa „suchým“ mesiacom, ale preto, že obchodné príležitosti si ho vyhľadávajú samé. Preto by prioritou všetkých začiatočníkov v realitnej profesii malo byť školenia, kurzy, realitné semináre a hlavne naberanie praktických skúseností a efektívne budovanie povesti a siete klientov. Vzdelávanie je nutným predpokladom pre úspešný štart a ďalšie napredovanie v realitách.

Preto práve túto investíciu do svojho budúceho úspechu musí nováčik brať ako nevyhnutnosť. Navyše sa musí pripraviť na multifunkčné povolanie – maklér sa musí vyznať hneď v niekoľkých oblastiach. Zďaleka nejde len o to, aby poznal trh a ceny nehnuteľností. Musí mať aj špičkové právne znalosti, prehľad o fungovaní katastra, mať vedomosti o hypotekárnom trhu i o marketingu a psychológii predaja a komunikačných technikách.

KariéraKariéra

Ako sa počíta príjem z provízie?

Čo teda ovplyvňuje výšku príjmu realitného sprostredkovateľa? Primárnymi vstupmi bude prirodzene počet uzavretých obchodov a výška provízie. Túto treba znížiť o províziu realitnej kancelárie. V štandardných prípadoch provízia tvorí 2-3 % z obchodnej ceny nehnuteľnosti, odmena pre radového makléra z agentúry je v rozmedzí 40-60 % z tejto provízie.

Ak teda úspešne predáte štandardný petržalský dvojizbový byt za 130 000 €, dvojpercentná provízia bude činiť 2 600 eur. Vy, ako maklér, z toho budete mať 1 300 €. Ak sa vám to podarí len dvakrát do mesiaca, dostávame sa na slušný príjem 2 600 €. A pri tomto čísle to zďaleka končiť nemusí.
Práca neobmedzených možností

Kariéra realitného sprostredkovateľa sa síce môže javiť ako nevyspytateľná či neistá. Len čo sa však maklér dostane na naozaj profesionálnu úroveň, spozná všetky zákutia realitného obchodu, jeho príjmy sú prakticky neobmedzené. Možnostiam sa medze nekladú. Môže sa napríklad rozhodnúť viesť vlastný tím maklérov, založiť si vlastnú agentúru či prevziať do svojich rúk franšízovú licenciu. Alebo sa môže stať investorom či developerom – zhodnocovanie nehnuteľností a ich ďalší predaj so ziskom je mimoriadne lukratívnou možnosťou zárobku.

Motivovali sme vás? Máte chuť a priestor na sebe pracovať? Nezastaví vás niekoľko mesiacov bez príjmu a neodradí vás niekoľko rokov sústavnej a intenzívnej práce na svojej kariére? Potom ste ideálny adept na prácu v realitách. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám v tom pomôžeme.

Kariéra

Symbol


Sme iná realitná kancelária

Na základe skúseností z viacerých svetových krajín používame rôzne osvedčené a inovatívne praktiky. Ak chcete ako realitný maklér skúsiť v realitnom svete niečo nové a pracovať s nami, ozvite sa nám.Mám záujem

Presvedčte sa o profesionálnom prístupe spoločnosti LT-EU GROUP, ktorá vás rada prevedie procesom kúpy, predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti. Navyše poskytuje aj kompletný právny a hypotekárny servis a nadštandardné služby pri projektovaní stavieb.

Vďaka spolupráci s kvalifikovanými interiérovými dizajnérmi dokáže splniť vaše predstavy o pohodlnom domove alebo reprezentatívnych komerčných priestoroch. Okrem Slovenska, pôsobí aj v Maďarsku, Rakúsku, Chorvátsku, Španielsku i v Dominikánskej republike.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.