MENU

Viac ako 325 slnečných dní za rok, príjemná priemerná teplota 20°C a množstvo pláži v dĺžke viac ako 300 km. Okrem rozvinutých prímorských destinácií alebo tichých zákutí tu nájdete aj malebné vnútrozemné mestečká dýchajúce históriou, krásnu prírodu, ale čakajú vás aj športové alebo gurmánske zážitky.

Španielsko

Hlavné výhody kúpy nehnuteľnosti
na Costa del Sol

Dostupná vzdialenosť

Dostupná vzdialenosť

Prijateľné ceny

Prijateľné ceny

Slnečné počasie

Slnečné počasie

Rozvinutý turizmus

Rozvinutý turizmus

Unikátna gastronómia

Unikátna gastronómia

Výnimočné zážitky

Výnimočné zážitky

Čo obnáša kúpa nehnuteľnosti v Španielsku?

Výber nehnuteľnosti

Výber nehnuteľnosti

Naša spoločnosť ponúka nehnuteľnosti v Španielsku, ktoré sa nachádzajú v Andalúzii (Costa de Sol). Nehnuteľnosť si môžete vybrať z našej ponuky alebo nás oslovte a my vám nájdeme nehnuteľnosť podľa vašich predstáv. Španielske pobrežie ponúka rušnejšie destinácie, ale aj tiché zákutia v menších mestách.

Ak ste sa už rozhodli pre konkrétnu nehnuteľnosť a chystáte sa investovať v Španielsku, potrebujete N.I.E. (španielske daňové číslo). Môžete si ho vybaviť na španielskom konzuláte v Bratislave alebo v Španielsku na polícii.
Financovanie kúpy

Na kúpu nehnuteľnosti v Španielsku môžete použiť aj prostriedky z hypotekárneho úveru poskytnutého na Slovensku (založenie slovenskej nehnuteľnosti). Financie vám môže poskytnúť aj španielska banka. Ako rezident krajiny v rámci Európskej únie máte právo požiadať o úver v inej členskej krajine, v Španielsku akceptujú príjmy v mene euro.

V tomto prípade vám poskytnú hypotekárny úver maximálne do 70% hodnoty nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v Španielsku. So všetkým vám poradí náš skúsený finančný poradca s dlhoročnou praxou.

Financovanie kúpyĎalší prenájom

Ďalší prenájom

Ak kupujete nehnuteľnosť na španielskom pobreží, musíte rátať aj s pravidelnými ročnými poplatkami. Tie sú spojené s bežným užívaním nehnuteľnosti a pohybujú približne okolo 2500 eur. Suma zahŕňa dane, poistenie, poplatky za odpad, záhradníka, po prípade údržbu bazéna. Výška daní v Španielsku závisí od rozhodnutia jednotlivých autonómnych oblastí. Najlepšie je poradiť sa s lokálnym odborníkom, tzv. gestoria.

Ak sa rozhodnete nehnuteľnosť prenajímať rodine alebo priateľom, tak je to bez obmedzení. Ak chcete inzerovať prenájom na komerčných portáloch ako Booking alebo Airbnb, potrebujete licenciu za 400 eur.

Potrebujete nehnuteľnosť na mieru,
informácie alebo rady? Napíšte nám.

Presvedčte sa o profesionálnom prístupe spoločnosti LT-EU GROUP, ktorá vás rada prevedie procesom kúpy, predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti. Navyše poskytuje aj kompletný právny a hypotekárny servis a nadštandardné služby pri projektovaní stavieb.

Vďaka spolupráci s kvalifikovanými interiérovými dizajnérmi dokáže splniť vaše predstavy o pohodlnom domove alebo reprezentatívnych komerčných priestoroch. Okrem Slovenska, pôsobí aj v Maďarsku, Rakúsku, Chorvátsku, Španielsku i v Dominikánskej republike.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.